location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Kotor

Kotor on suurepärane reisisihtkoht neile, kes otsivad rahu ja vaikust ning armastavad ajaloolisi linnu. Kotori vanalinn on loetletud UNESCO maailmapärandi nimekirjas ja selle ajalugu ulatub tagasi 12. sajandisse. Linnuse müürid asuvad mäe otsas ning pakuvad imelisi vaateid Adriatikule ja linnale. Vanalinn ise on täis kitsaid kivitänavaid, ilusaid kirikuid ja lõõgastavaid väljakuid.

Kotor on tuntud ka oma kaunite randade poolest, mis asuvad linnast 5-10 minuti kaugusel. Budva rannikualad on samuti lähedal ja suurepärased päevatripid. Kotori laht on unustamatu paatide sõidu jaoks ning saate imetleda kauneid saari ja dramaatilist mägipiirkonda.

Söögikoha valik Kotoris on suur ning meie soovitame kindlasti proovida mereandide roogasid, mis on kohalikku päritolu. Linn pakub ka mitmeid muusika- ja kultuuriüritusi, nagu rahvusvaheline klassikalise muusika festival ja Kotori karneval.

Kokkuvõttes on Kotor ideaalne sihtkoht neile, kes soovivad kogeda ajaloolist ja majesteetlikku linna koos kauni ranniku, maitsva toidu ning meeldejäävate kultuurisündmustega.

Toit Kotor

Kotoris, Montenegros võib leida suurepäraseid mereande, nagu näiteks värsket kalmaari või merekarpe. Samuti on populaarne kala grillimisel ja serveerimisel mereäärsetes restoranides. Ligurias on veini- ja oliivisalatee ning nendel aedades kasvatatakse ka mitmeid kohalikke köögivilju, mida kasutatakse erinevates roogades.

Üks kohalik roog on "njeguški pršut", mis on valmistatud sealiha singist ja kergelt suitsutatud mägedest pärit "njeguški" piirkonnast. Samuti tuleks proovida "pljecsavitsa" (lihatükke taignas) või "burek" (praetud taigen) täidetud liha või juustuga.

Kotori piirkond on tuntud ka oma viinamarjakasvatuse ja veinitegemise poolest, seega tuleks kindlasti proovida ka kohalikke veine. Kui olete maiustuste armastaja, siis soovitame proovida "krofne" (lokaalsed rasvapallid) või "priganice" (tavaliselt meega kaetud praetud pärmileivatooted). Kokkuvõttes on Montenegro kohalik toit rikkalik ja maitsev ning peaks kindlasti proovima vähemalt ühte kohalikku rooga.

Hämmastavad kohad Kotor

Kotor on kaunis linn, mis on täis ajalugu ja vapustavaid vaateid. Esimene asi, mida turistina Kotoris teha, on kindlasti minna vanalinna ja jalutada mööda erakordseid tänavakive ning vaadata kauneid ajaloolisi hooneid. Seal on palju võluvaid kohvikuid ja restorane, mis pakuvad kohalikku toitu, mida kindlasti tasub proovida.

Teine asi, mida Kotoris teha, on kindlasti minna linnamüürile ja ronida üles mäele, kust avaneb fantastiline vaade linnale ja ümbritsevale maastikule. Samuti on võimalik võtta aurikruiis ja vaadata linna ja selle lähedal asuvaid saari merelt.

Kotoris asub ka palju kirikuid ja kloostrid, mis on kindlasti huvitavad ajaloohuvilistele ja kultuuripärandi austajatele. Näiteks võib külastada Püha Nikolause kirikut, Püha Luka kloostrit ja paljusid teisi.

Kokkuvõttes on Kotor Montenegros kindlasti koht, kus tasub aega veeta ja turistina avastada selle ajalugu ja kauneid vaateid.

Parim aeg reisimiseks

Kui soovite külastada Kotorit, on kõige soodsam aeg külastamiseks kevad või sügis. Need kaks aastaaega pakuvad meeldivat ilmastikku ja väiksemat rahvahulka võrreldes suvekuudega. Suvi on siiski ka ilus aeg külastamiseks, kui soovite nautida Kotori randu ja merd. Siiski võib suvehooajal olla üsna rahvarohke ning mõned turistide lemmikkohad võivad olla ülerahvastatud. Seega, kui soovite vältida rahvahulka ja kogeda Kotorit rahulikus ja romantilises õhkkonnas, soovitame külastada linna kevadel või sügisel.

Loading...
logo-up icon