location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Egiptus

Egiptus on riik Aafrika loodeosas, millel on pikk ajalugu ja rikas kultuuripärand. Egiptuse pealinn on Kairo ja riiki külastatakse sageli ajalooliste vaatamisväärsuste nagu Püramiidid, sfinks ja Luxori templid pärast. Egiptus on ka tuntud oma kuumade ja kuivade kliimatingimuste poolest ning selle erinevatest elupaikadest, nagu Sahara kõrb ja Niiluse jõeorg. Lisaks on see populaarne sihtkoht sukeldumis- ja snorgeldusreisideks Punases mere piirkonnas. Egiptus on üks rikkamaid riike Aafrikas, kuid tal tekib endiselt majanduslikke probleeme.

Toit Egiptus

Egyptian cuisine is full of delicious traditional dishes that are a must-try for tourists. Here are some dishes you should try:

1. Koshari - a popular street food made with rice, lentils, chickpeas, caramelized onions, and tomato sauce

2. Ful medames - a breakfast dish made with slow-cooked dry fava beans, topped with olive oil, lemon juice, and various herbs

3. Mahshi - stuffed vegetables such as eggplants, peppers, and zucchini filled with a mixture of rice and minced meat, served with tomato sauce

4. Molokhia - a traditional soup made from the leaves of the jute plant, served with rice or bread

5. Shawarma - a Middle Eastern sandwich with spiced meat (usually chicken or beef) cooked on a rotating spit, served with grilled vegetables and garlic sauce.

6. Falafel - a deep-fried patty made from ground chickpeas and various spices, served in a pita bread with salad and tahini sauce.

7. Umm Ali - a sweet dessert made with puff pastry, milk, nuts, and raisins, similar to bread pudding.

Overall, Egyptian cuisine is quite unique and diverse, and there are many other dishes to explore while travelling in Egypt.

Hämmastavad kohad Egiptus

1. Püramiidid: Egiptus on tuntud oma iidse ajaloo ja monumentide poolest ning võib-olla kõige kuulsamad on Giza püramiidid, millega kaasnevad Spinx ja teised imposantsed vaatamisväärsused.

2. Luxor: Luxoris asuvad mitmed ajaloolised vaatamisväärsused, sealhulgas Luxori tempel, Karnaki tempel ning mõned hästi säilinud vaarao hauad.

3. Niiluse kruiis: Niilus on Egiptuse süda ja selle kogemiseks on parim viis võtta kruiis, mis viib teid läbi maaliliste vaadete ja läbi mitmete ajalooliste paikade.

4. Siinai poolsaar: Kergele matkale võib minna Siinai poolsaarele, kus võite vaadata Punast merd, Dahabi magevet, Saint Catherine'i kloostrit ja Mose mäge.

5. Abu Simbel: Abu Simbel on tähelepanuväärne arheoloogiline sait, mille kuningas Ramses II lasi ehitada ennast ja oma naisele.

6. Hurghada: Hurghada on tuntud oma kaunite randade ja sukeldumisvõimaluste poolest.

7. Siwa oaas: Siwa oaas pakub rahulikku põgenemist linna elust ning siin saate kogeda traditsioonilist Berberi kultuuri ja imetleda oaasi looduse ilu.

8. Kairo: Kairo on Egiptuse pealinn ja turistide jaoks populaarne reisisihtkoht, kus on palju ajaloolisi vaatamisväärsusi, näiteks Egiptuse muuseum, Islamic Art Museum ja Khan el-Khalili turg.

Need on vaid mõned kohad, mida Egiptuse külastamisel näha tasub. Kindlasti on palju rohkem kohti, kus leida ajaloolisi, kultuurilisi ja looduslikke vaatamisväärsusi.

Parim aeg reisimiseks

Kuigi Egiptus on aastaringselt populaarne turismisihtkoht, on parim aeg külastamiseks novembrist veebruarini, kuna see on talvise ilmaga aeg ja temperatuurid on mõõdukalt jahe (umbes 20-25 kraadi). Suvel võib temperatuur tõusta üle 40 kraadi ning seetõttu võib reisijate jaoks olla ebamugav kuumus. Lisaks on novembrist veebruarini kuiv hooaeg, mis tähendab, et ilm on selge ja päikesepaisteline, mis on ideaalne aeg Egiptuse ajalooliste vaatamisväärsuste külastamiseks.

Loading...
logo-up icon