location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Küpros

Cyprus on saareriik Vahemeres, mis asub Anatoolia poolsaare ja Kreeka vahel. Selle pealinn on Nikosia ja ametlik keel on kreeka ja türgi. Cyprus on tuntud oma ajalooliste kultuurimälestiste, mägiste maastike ja ilusate randade poolest. Samuti on Cyprus tuntud oma rikkaliku ajaloo, sealhulgas antiikajaloo, ristisõdade ja Osmanite impeeriumi järgsete perioodide tõttu. Cyprus on ka rikas kreeka kultuuri pärandi, köögi ja muusika poolest, mis on kohalikule rahvale väga oluline. Lisaks on Cyprus tuntud oma rahvusvahelise ärikeskkonna poolest, kus on palju investeerimisvõimalusi ja kõrge elukvaliteet.

Toit Küpros

Kui olete turistina Cyprusil, siis proovige kindlasti järgmisi roogasid:

1) souvlaki - grillitud liha tükid vardas serveerituna, mis on tihti lambaliha, kana või sealiha;

2) meze - mitmetest väikestest roogadest koosnev toiduvalik, mis võib sisaldada erinevaid liha-, kala-, köögivilja-, juustu- ja baklažaanitoite;

3) kleftiko - vürtside ja ürtidega hautatud lambaliha, mis on pakitud küüslaugu ja kartulite sisse;

4) halloumi - Küprose kodumaise juustu grillitud variatsioon;

5) kolokassi - Köögiviljaroog, mis koosneb kohalikust Taro köögiviljast, mis on keedetud tomati- ja küüslaugukastmes.

Hämmastavad kohad Küpros

Kui külastate Küprost turistina, siis kindlasti peaksite külastama järgmisi kohti:

1. Troodose mäed: see on suurepärane koht matkamiseks ja looduse nautimiseks, kus asub ka Kykkose klooster - Küprose kõige kuulsam religioosne koht.

2. Paphose arheoloogilised alad: need alad sisaldavad märkimisväärset hulka arheoloogilisi leide alates Rooma ajast kuni varajase kristluse ajastuni. Siin näed ka imelisi mosaiike.

3. Famagusta: linna ajalugu ulatub tagasi 13. sajandisse ja seda tuntakse kui Küprose kõige paremini säilinud keskaja linnust.

4. St. Hilarion'i loss: see on üks tema jõhkrate muinasjutte laenanud Euroopa parimatest linnustest.

5. Muuseumid: Küprosel on kodune mitmed väga huvitavad muuseumid. Väljapaistvamad on näiteks arheoloogiamuuseum Nicosias ja Ajaloo- ja Loodusmuuseum Limassolis.

6. Püha Barnabase klooster: see klooster asub Famagusta lähedal ja on Küprose kõige kuulsam varakeegi religioosne paik. Siin on baarbaris lugupidamist leidnud Püha Barnabase kabel.

7. Ayia Napa: kuurortlinn, mis on tuntud oma ilusate randade ja suurepäraste ööklubide poolest.

8. Tala org: kosmeetiliselt kaunis org, mis asub Lefkara külast Püha kasti kohtusse.

Need on vaid mõned paljudest ilusatest kohtadest, mida Küprosel turistina külastada saab. Küpros on tõeliselt mitmekülgne sihtkoht, mis rahuldab igat tüüpi külastajat.

Parim aeg reisimiseks

Küsitluse tulemuste ja kliimauuringute põhjal on kõige soodsam aeg külastamiseks aprillist maini ja septembrist novembrini. Need kuud pakuvad rannaelamusi ja sooja ilma, samas kui suvekuud on üldjuhul väga kuumad ja talved võivad olla jahedad ja märjad. Kuid kindlasti tuleks kaaluda ka hinnataset ja turistide hulka erinevatel aastaaegadel, kuna mõnikord võib liiga palju turiste või kõrge hinnatase muuta külastuskogemuse ebamugavaks.

Loading...
logo-up icon