location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Djenovici

Djenovici Montenegros on kaunis ranniku linnake, mis pakub ideaalset kohta puhkamiseks ning lõõgastumiseks. Kui soovite minna rannapuhkusele või lihtsalt nautida mere ääres olemist, siis on see kindlasti just sobiv koht.

Djenovici rand on lai ja rahulik, mistõttu saab siin hõlpsasti lõõgastuda ning päikest võtta. Lisaks rannale leiate siit ka palju erinevaid restorane ja kohvikuid, kus pakutakse suurepärast mereande ja kohalikke spetsialiteete. Samuti võite leida erinevaid poode ja turge, kus saate osta kohalikku käsitööd.

Lisaks merele ja randadele pakub Djenovici lähedal kaunis loodus, mis sobib matkamiseks ja jalutuskäikudeks. Näiteks pakub Lovćeni mägi vaiksemaid matka- ja jalutusradasid, kus saate nautida kauneid vaateid linna ja merele.

Djenovici on tõeliselt kaunis ja rahulik paik, kus saate nautida mereäärset eluviisi, nautida kohalikku kultuuri ning puhata ja lõõgastuda. Soovitan kindlasti külastada seda Montenegro kaunist paika, kui soovite veeta meeldiva puhkuse mere ääres.

Toit Djenovici

Djenovici on ilus linn Montenegro rannikul, kus on võimalik nautida rikkalikku kohalikku kööki. Üks kindlasti proovimist väärt roog on burek, mis on venitatud tainas, täidetud hakkliha või juustuga ja küpsetatud ahjus krõbedaks. Samuti võib proovida aga tševapčići - grillitud lamba ja veiseliha vorsti, mis on serveeritud pitaleivaga ja hapukoorega. Mereandidest võib soovitada proovida kohalikke kalatoite, näiteks kalasupp või grillitud kala värskete köögiviljadega. Lõpetuseks on maitsev magustoit, mida tasub proovida, kohupiimastrudel, mis on kerge ja mahe ning sobib suurepäraselt pärast pikka päeva päikese all.

Hämmastavad kohad Djenovici

Djenovicis on mitmeid huvitavaid kohti, mida turistina külastada. Esimeseks võimaluseks on mereäärne promenaad, kust avanevad kaunid vaated Kotori lahele. Promenaadil on palju restorane ja kohvikuid ning seal saab ka jalutada või joosta.

Teine populaarne koht turistidele on Djenovici rand, kus saab päevitada ja ujuda. Rand on lai ja liivane ning merevesi on kristallselge. Lisaks on võimalik rentida väikeseid paate või SUP laudasid ja sõita merele.

Veel üheks huvitavaks kohaks on Djenovici kirik, mis on pühendatud Püha Nikolausele. Kirik asub kõrgel mäe otsas ja sinna jõudmiseks tuleb läbida käänuline tee. Kuid see on vaeva väärt, sest kirikust avanevad kaunid vaated ümbritsevale maastikule.

Lisaks võib külastada Montenegro läheduses asuvaid ajaloolisi linnu nagu Kotor, Budva ja Tivat. Kotor on tuntud oma keskaegse vanalinna ja UNESCO maailmapärandi poolest ning Budva on populaarne rannakuurort. Tivatis asub Porto Montenegro, mis on uhke jahisadam ja luksuskaupluste kompleks.

Kokkuvõttes on Djenovici Montenegros ideaalne koht rannapuhkuse nautimiseks ja piirkonna ajalooliste vaatamisväärsuste külastamiseks.

Parim aeg reisimiseks

Parim aeg Djenovici, Montenegro külastamiseks on suvekuud - juuni, juuli ja august. Sel ajal on ilm soe ja päikeseline ning rannad, baarid ja restoranid on täis tegevust. Kui soovite vältida turismi kõrghooaega ja naudite jahedamat ilma, võite kaaluda külastamist sügisel või kevadel. Kevad on eriti ilus aeg, kui kogu Montenegro loodus hakkab taas elama ja õitsema. Talv võib olla külm ja vihmane, kuid siis on mägismaal suurepärased suusarajad.

Loading...
logo-up icon