location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Montenegro

Montenegro on Balti riikide vahetusse läheduses asuv kaunis Vahemere sihtkoht, kus on palju avastamist ja kogemist. Montenegro rannajoone peetakse üheks Euroopa kaunimaks ja kaldajoone kivine maastik loob uskumatult kauni kontrasti türkiissinise merega. Hotellid, majutusasutused ja toitlustusasutused on taskukohased, mistõttu ei pea te muretsema kulude pärast.

Montenegro on muidugi tuntud ka oma ajaloo, kultuuri ja religiooni poolest. Montenegro kodanike hulgas on tugev pravoslavslaste ja iseseisvusliikumise traditsioon, mis on teinud Montenegrost ühe unikaalsemaks kogemuseks Euroopas. Montenegro pealinn Podgorica on suurepärane koht, kus nautida kohalikku toitu ja veinivalikut ning avastada Montenegro kaunist arhitektuuri ja kultuuri.

Montenegro on tuntud ka oma matkaradade poolest, mis meelitavad ligi kõiki looduse armastajaid. Montenegro asub looduslike mägede piirkonnas, mis on ideaalne koht intensiivsete matkasaadete jaoks ning looduslike veekogude vahel ujumiseks ja päikese käes lõõgastumiseks. Lisaks on Montenegrol palju erinevaid veespordialasid, nagu sukeldumine ja veosuusatamine, mis muudavad selle populaarseks ka seltskondlikeks puhkusteks.

Kokkuvõtteks, Montenegro kui reisisihtkoht on ideaalne koht inimestele, kes soovivad avastada uut kultuuri, matkata ja lihtsalt lõõgastuda selle kauni Vahemere ranniku ääres. Montenegro on kindlasti üks kõige autentsemaid turismisihtkohti Euroopas, kus kohalikud on alati valmis külalisi abistama ja teadmisi jagama.

Toit Montenegro

Kui olete Montenegrot külastamas, siis kindlasti tasub proovida kohalikke toite ja maitseid. Üks populaarsemaid toite on cevapcici, mis on väikesed maitsestatud lihapulgad, mis serveeritakse tavaliselt pita-leiva, sibula ja jogurtikastmega. Samuti tasub proovida kohalikku mereande, nagu näiteks värsket kalmaari, mis on tavaliselt grillitud või praetud. Kui otsite midagi kerget, siis soovitame proovida Montenegro salatit, mis sisaldab kohalikke köögivilju nagu tomatid, paprikad ja kurgid, ning on sageli serveeritud kohaliku oliiviõliga. Lisaks peaks kindlasti proovima koduseid magustoite, nagu näiteks palatchinkasid (paksud pannkoogid) või tavalist kohalikku šokolaadi, mis on valmistatud kohalikust kakaost.

Hämmastavad kohad Montenegro

Montenegro on imeline Siidritee kohapeal ning on tuntud oma kauni rannajoone ja erakordse looduse poolest, mis pakub palju avastamisvõimalusi turistidele üle maailma. Siin on mõned kohad, mida peaks kindlasti külastama, kui Montenegrot külastate:

1. Kotori laht: Kotori laht on tuntud oma vapustava kaunite vaadete poolest ja on üks populaarsemaid sihtkohti turistide jaoks Montenegros. Samuti on Kotor vanalinn, mis on UNESCO maailmapärandi nimistus.

2. Budva Riviera: Budva Riviera on kõige populaarsem rannikuala Montenegros ja kõik, mida selle alaga seosteetatakse, lubab päikese, liiva ja mere lähedust.

3. Lovćeni rahvuspark: Lovćeni rahvuspark on looduslik kehakinnitus Montenegros, mis pakub erinevaid tegevusi, sealhulgas matkamist, jalgrattamatku, telkimist ja nähtavust.

4. Ostrog klooster: Ostrog klooster on riigi ajalooline paik, mis pakub ilusaid vaateid ümbritsevale maastikule ja on oluline pühamu Montenegro õigeusu piirkonnas.

5. Skadar järve: Skadar järvel on väga tähtis ökosüsteem Montenegros, mis on koduks erinevatele haruldastele loomaliikidele ja linnuliikidele. Veel saab näha palju ajaloolisi linnaosasid, nagu Podgorica, Cetinje ja Nikšić.

Need on vaid mõned kohtadest, mis lähevad kohaks selle väikese riigi külastamistel. Turistid leiavad siin palju muud meelelahutuseks kui oma lemmiku telkimise ja muude füüsiliste tegevuste jaoks.

Parim aeg reisimiseks

Montenegro on üks Euroopa kõige ilusamaid ja mitmekülgsemaid riike ning on suurepärane sihtmärk igale reisijale, kes hindab mägesid, rannikut ja ajalugu. Kõige parem aeg Montenegro külastamiseks on maist oktoobrini, kui temperatuurid on mugavalt soojad ja turismihooaeg on täies hoos. Mais ja juunis on riigis eriti ilusad õitsevad mäed, samuti on temperatuur pärast talve mõnusalt soe. Suvekuudel juulist augustini on kõige külastatumad rannikualad nagu Kotori laht ja Budva, mille liivarannad on ideaalsed päikese käes lesimiseks. Sügisel aga on vahemereäärne riik ümbritsetud imeliste sügisvärvidega ja rahvusparkide mägedel on valged lumevaibad. Külastajad saavad imetleda ka rikkalikku ajalugu ja kultuuripärandit, mille Montenegro on pärandina saanud. Igast hooajast on midagi, eriti aga maist oktoobrini, mil tiheda turismihooaja tõttu on rohkelt võimalusi seiklemiseks ja põnevateks avastusretkedeks.

Loading...
logo-up icon