location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Araabia Ühendemiraadid

Ühendemiraadid on üks ilusamaid ja luksuslikumaid sihtkohti maailmas. Dubai on tuntud oma kõrghoonete, kaubanduskeskuste ja luksushotellide poolest, kus saab nautida kaunid rannad, mõnus kliima ning palju põnevaid tegevusi. Lisaks saab külastada Abu Dhabis Suurlinna kultuuripärandi piirkonda, erinevaid suusakuurorte ning rikkalikku kohalikku kööki. Kui otsite luksuslikku puhkust või seiklusrikast reisi, siis Ühendemiraadid on kindlasti koht, mida külastada.

Toit Araabia Ühendemiraadid

Kui külastate Araabia Ühendemiraate turistina, siis kindlasti soovitame proovida traditsioonilisi araabia toite. Näiteks on Emiraatide köök tuntud hummuse, falafeli ja shawarma poolest. Samuti võiksite proovida machboosi, mis on vürtsikas riisiroog lambaliha või kana ning köögiviljadega. Lisaks on seal populaarsed ka grillitud lihavad ja mereandid.

Kui soovite midagi magusat, siis proovige kindlasti luqaimat, mis on traditsiooniline magustoit, mis meenutab küpsetatud tainapalle ja mida serveeritakse meega. Samuti on seal tavalised erinevad magusad küpsetised, nagu ümali, basbousa ja baklava.

Kindlasti tasub ka proovida kohalikke jooke, nagu araabia kohvi, datliplammi mahla ja roosivett. Emiraatides leidub nii kohvikuid kui ka restorane, kus saab kohalikke toite proovida, samuti ka rahvusvahelist kööki. Bon appétit!

Hämmastavad kohad Araabia Ühendemiraadid

United Arab Emirates ehk UAE on tuntud kui luksuslik sihtkoht, kus on palju võimalusi lõõgastumiseks, avastamiseks ja seiklusteks. Allpool on välja toodud mõned tegevused ning vaatamisväärsused, mida turistina UAE-s külastades kindlasti näha tasub:

1. Burj Khalifa: Maailma kõrgeim hoone, mis asub Dubais. Tippu jõudes avaneb vaade, mis võtab vaataja jalust nõrgaks.

2. Liivarannad: UAEs on palju ilusaid liivarandu, kus saab päevitada, ujuda ja lõõgastuda. Populaarseimad neist on Jumeirah Beach, Kite Beach ja Al Mamzar Beach.

3. Suurejoonelised kaubanduskeskused: UAE on tuntud oma luksuslike kaubanduskeskuste poolest. Dubai Mall, Mall of Emirates ja Abu Dhabi Mall on mõned parimatest.

4. Kahurifortress: Ajalooline kindlus, mis asub Abu Dhabis ja annab võimaluse avastada UAE ajalugu.

5. Emiraatide palee: Abu Dhabi valitsuse ametlik residents, mis on kaunistatud erinevate kunstiteostega.

6. Palm Jumeirah: Kunstlik saar, mis on ehitatud Dubaisse ja moodustab palmi kujundi. Saarel on mitmeid luksushotelle ja villa.

7. Dubai Creek: Dubai on rikkalik omalaadse kaubandusloo poolest ja Dubai Creek on tähtis koht, kus kaubitsejad on sajandeid oma kaupu müünud.

8. Liivadüünid: Liivadüünidel safarisse minek on üks parimaid viise avastamaks UAE ilu. Safarid sisaldavad liivadüünide krossimist, söögikordasid, kameelisõitu ning kujutlusvõime piiril olevaid sealsete kultuuridega tutvumisi.

Need on mõned kohtadest ja tegevustest, mida turistid UAE-s näha saavad. Kõik käesolevas loetelus olevad paigad ja tegevused pakuvad kindlasti unustamatuid elamusi nii noorele kui vanale ning igasse maitsele.

Parim aeg reisimiseks

Parim aeg UAE külastamiseks on novembrist aprillini, kuna sel ajal on jahedam ilm ning temperatuur langeb umbes 20-25 kraadini. Suvekuudel on aga väga kuum ning temperatuur võib ulatuda kuni 50 kraadini. Kuna elektri kulud on suvel väga kõrged, on paljud hotellid ja vaatamisväärsused suvekuudel suletud või piiratud ajal avatud. Seetõttu soovitame külastada UAE-d talvekuudel, kui on võimalik nautida kogu riigi ilu ja mitmekesist kultuuri ilma liigse kuumusega tegelemata.

Loading...
logo-up icon