location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Sri Lanka

Sri Lanka on Lõuna-Aasia pärliks kutsutud saareriik, mis on täis imelisi vaatamisväärsusi ja põnevat kultuuri. Siin leidub nii palju avastamist, alates kuldsest liivast randadest ja troopilistest džunglitest kuni ajalooliste tempelite ja rahvarohkete turgudeni.

Sri Lankal on rikkalik ajalugu ja kultuur, mis jõuab tagasi tuhandeid aastaid enne Kristust. Käeulatuses on templid nagu Pidurangala Kalakuta Viharaya ja kuulus Sigiriya kindlus. Kuid riik pakub lihtsat külalislahkust ka väikestesse küladesses, kus saab kogeda tõelist Sri Lankat.

Saare rannikud pakuvad huvitavat vaatamisväärsust koos selge vee ja valgete liivarandadega. Kõige kuulsamad neist on Bentota rannad, mis pakuvad erinevaid tegevusi, nagu näiteks sukeldumine, purjetamine, surfamine ja paadisõit.

Sri Lanka on tuntud oma erineva köögi poolest. Siin võib leida nii vürtsikat kui ka magusat toitu, mis on valmistatud värskest kohalikust toorainest. Kindlasti proovi kookospähklist valmistatud roogi ja tee. Lokiseglina saad maitsa tulist riisi ja toite, nagu roti ja kottu.

Sri Lanka on ilus maa, millel on rikkalik ajalugu ja fantastilised vaatamisväärsused. Riik pakub kõike, mida seiklusteks vajate. Lihtsalt veenduge, et oleksite valmis selleks, et teile jääb siin rohkem avastamist, kui ootasite.

Toit Sri Lanka

Kui turistina Sri Lankal, on oluline proovida nende traditsioonilisi roogasid nagu rice and curry (riis ja karry). See koosneb tavaliselt riisist, mitmest erinevast karry kastmest, dahl kastmest, papadamidest ja pickle'dest. Samuti on populaarne snäkk hopperrs, mis on riiete ja kookospiima segust valmistatud padi. Kookospähklite kasutamine on tavaline ka paljudes teistes roogades, nagu näiteks kookospähkli riisi või kookospähkli kana karry. Kui soovite midagi magusat, siis proovige kindlasti kookospiimast valmistatud magustoitu nimega wattalappam. Ja jäätisetundide jaoks on seal küllaga maitsvaid võimalusi, sealhulgas mango, ananassi ja kookose maitsestatud jäätis.

Hämmastavad kohad Sri Lanka

Sri Lanka on imeline koht, kus avastada. Kui sa oled turist, on sul kindlasti palju võimalusi selle kauni saare ilu nautida.

Esimene asi, mida Sri Lankal külastajad näha võiksid, on kindlasti maaliline rannajoon. Siin on hämmastavad valged liivarannad ja kristallselged veted, mis teevad sellest täiusliku koha päikese käes lõõgastumiseks või vees sportimiseks. Mõned parimatest randadest on Mirissa, Unawatuna ja Bentota, kuid neid on tõesti palju.

Järgmisena võiksid külalised teha ekskursiooni maailmakuulsasse Sigiriya Kindlusele. See on iidne kindlus, mis asub hiiglaslikul kivist kaljul. Kui te olete sealt üleval, saate nautida hämmastavat vaadet ümbritsevale maastikule.

Sri Lanka on eriti tuntud ka oma rikkaliku kultuuripärandi poolest. Kindlasti tasub külastada mõningaid kuulsatest templidest, nagu näiteks Kandy Temple või Dambulla Cave Temple. Seal näete kujusid ja arhitektuuri, mis on kohalikule kultuurile omased ning saate ka paremini aru saada nende religioossetest uskumustest.

Lisaks on Sri Lankal palju loodusvaateid, mida näha. Näiteks võite külastada Horton Plains National Parki ja näha lõputuid teed, droonivaid voodeid ja kauneid koseid. Samuti võivad külalised minna vaalavalisid vaatama Mirissas ja Dolphin Safari safari Bentotas.

Kogu selle külastamisväärsustega on Sri Lanka tõeliselt külalislahke riik, kus võite kohata sõbralikke ja naeratavaid inimesi. Ühesõnaga on Sri Lanka koht, mida reisija kindlasti näha tahaks.

Parim aeg reisimiseks

Parim aeg Sri Lanka külastamiseks on novembrist aprillini, sest siis on kuiv ja päikeseline hooaeg. Ilm on siis soe ja meeldiv ning meri on rahulik ja sobilik ujumiseks ja sukeldumiseks. Juunist septembrini on aga vihmaperiood, mis võib häirida väljasõite ja rannapuhkust. Kui soovite näha elevante, on hea aeg külastada riiki augustis ja septembris, sest siis toimub Sigiriya Roosipuu Festival ja Minneriya noorte elevantide festival. Kui aga soovite kogeda buddhistlikke festivalipuhkusi, siis võiksite külastada riiki jaanuaris, sest siis toimub Kandy Esala Perahera festival. Üldiselt on Sri Lanka ilus riik, mis pakub külastajatele palju erinevaid kogemusi ja vaatamisväärsusi.

Loading...
logo-up icon