location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Budva

Budva, Montenegro on imekaunis rannikuäärne linn Vahemere rannikul, mis on muutunud üheks populaarsemaks reisisihtkohaks Balkani poolsaarel. See peidab endas rikkalikku ajalugu, selgeid veid ja muljetavaldavat arhitektuuri. Keskaja kindlused ja linnaosas olevad rooma-aegsed varemed on tõelised ilusa arhitektuuri näited, mis annavad tunnistust Budva rikkast ajaloost. Lisaks ajaloole saavad rannasõltlased nautida meeldivat päikeseenergiat ja kristallselgeid meresid rannikul asuvatel liivarandadel. Budva linnas pakutakse suurepäraseid mereande ja on elav ööelu. Kõik need omadused muudavad Budva perfect as travel destination.

Toit Budva

Budvas on palju erinevaid söögikohti, kust proovida Montenegro traditsioonilisi toite. Üks populaarsemaid toite on "cevapcici" - väikesed grillitud lihavorstikesed, mida süüakse tavaliselt värske salati, sibula ja jogurtikastmega. Teine hõrgutis on "burek" - pirukasarnane suupiste, mis on täidetud liha, juustu või spinatiga. Kalaarmastajad saavad nautida värsket mereande, näiteks koha, merekarpe ja austrid. Kindlasti tasub proovida ka "priganice" - väikeseid praetud taignapalle, mida süüakse tavaliselt koos meega või jogurtikastmega. Lõpetage oma einestamine kohaliku "rakijaga" - traditsioonilise alkohoolse joogiga, mida valmistatakse viinamarjadest või viljadest. Montenegro köögi proovimine on suurepärane viis selle maa kultuuri ja ajaloo tundmaõppimiseks.

Hämmastavad kohad Budva

Budva on Montenegro üks populaarsemaid turismisihtkohti, kus leidub palju ajaloolisi vaatamisväärsusi ja kauneid randu.

Üks esimesi kohti, mida külastada, on vanalinn, kus saab imetleda ajaloolisi hooneid ja kitsaid kivikattega tänavaid. Siit leiab ka päris palju restorane ja kohvikuid, kus kohalikku kööki nautida.

Veidi kaugemal vanalinnast asuvad Budva kaunid liivarannad, nagu näiteks Slovenska Beach ja Mogren Beach. Need on väga populaarsed turistide seas ja pakuvad võimalusi nii päevitamiseks kui ka veealuste tegevuste harrastamiseks.

Budva lähedal asub ka Sveti Stefan, endine kaluriküla, millest on saanud populaarne luksuskuurort. Sealse hotelli territooriumile pääseb ainult hotellikülalistel, kuid ülevalt kaljult avaneb ilus vaade rajoonile.

Looduslähedasi kogemusi saab nautida Budva mägedes, kus asuvad mitmed matkarajad ja vaatamisväärsused nagu näiteks Podmajna vesiputou, Ivanova korita kanjon ja Lovcen rahvuspark, mis pakub imelisi panoraamvaateid.

Kokkuvõtteks, Budva on kaunis linn, mis on täis ajaloonostalgiat ja rannapuhkuse võimalusi. Siin piisab avastamist nii kultuuriliselt kui ka loodusrahvana.

Parim aeg reisimiseks

Parim aeg Budva külastamiseks on suveperioodil, juunist septembrini. Sel ajal on ilus soe kliima ning kõik rannad, söögikohad ja poed on avatud. Lisaks toimub suvel ka palju erinevaid festivalid ja üritusi, mis pakuvad lõbusaid tegevusi kogu perele. Kui soovite veidi vähem rahvast, siis võiksite külastada Budvat maist juuni alguseni või septembri lõpust oktoobri keskpaigani. Sel ajal on ilmad veel meeldivad ning rahvamassid pole veel täies ulatuses kohale jõudnud. Talvel võib Budva olla veidi vaiksem koht, kuid kui soovite põgeneda talvekülmast ning nautida merevaadet ja Montenegro külalislahkust igal aastaajal, siis on see ikkagi hea valik.

Loading...
logo-up icon