location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Herceg Novi

Herceg Novi on ideaalne paik neile, kes otsivad puhkust kauni looduse keskel ja samal ajal soovivad tunda kaasa kohalikule kultuurile. Asudes Montenegro lõunapoolses osas, pakub see mereäärne linn oma külastajatele võimalust nautida kauneid rannikumaisid, kristallselget merevett ja võrratuid päikeseloojanguid.

Lisaks võite leida Herceg Novi kitsaid tänavaid, mitmesuguseid kauplusi ja igasuguseid restorane, kus saab proovida traditsioonilisi roogasid. Linnal on ka rikkalik ajalugu, mis muudab selle veelgi terviklikumaks reisisihtkohaks. Herceg Novi tuntuimad maamärkidest on kindlus Spanjola, Igalo kuurortlinn ja ennekõike, mereäärne promenaad, kus saate tõeliselt lõõgastuda ja nautida ilu sellest võrratust Montenegro rannikust.

Kuna Herceg Novi asub Adria mere ääres, siis on selle kliima Mediteraansele iseloomulik, mis tähendab, et suved on kuumad ja päikeselised, talved aga pehmed ja vihmased. Kõige parem aeg selle imelise koha külastamiseks on kevadest hilissügiseni, kui temperatuur on mõnusalt sooja ja inimhulkade arv on vähem, võimaldades kogeda rikkalikumalt kohalikku elu.

Herceg Novi on ideaalne sihtkoht neile, kes otsivad puhkuseks rahu ja vaikust või hoopis seiklust ja kultuuritundmist. Selle võrratu Montenegro kohakese ilu ja särtsakus ei jäta kedagi külmaks.

Toit Herceg Novi

Kui oled Herceg Novi's, siis soovitan kindlasti proovida nende kohalikke mereande, mis on väga värske ja maitsev. Üks tuntud roog on "rikot" ehk risoto mereandidega, mis on üks maitsvamaid mereandiroogasid kohalikus köögis. Kui soovid midagi kerget, siis on hea valik kohalik salat, mida pakutakse tavaliselt oliivide ja kohaliku juustuga. Kindlasti tasub proovida ka kohalikke veine, eriti punast, mida kasvatatakse kohapeal. Lõuna ajal on hea süüa ka kohalikku callepiuno supp, mis on väga populaarne kohalike seas. Dessertide hulgas on populaarne „krempita“, mis on marja- või šokolaadikreemi ning kihilise taigna kook. Bon Appétit!

Hämmastavad kohad Herceg Novi

Kui olete turistina Herceg Novi, Montenegro linnas, on teil palju avastamisväärset! Esimeseks kohaks, mida tasub külastada, on kindlasti linnuse varemed, mis asuvad mere ääres. See vaatamisväärsus on täis ajalugu ja pakub suurepärast vaadet Boka Kotorska lahele.

Teine suurepärane koht, mida külastada, on Stari Grad (vana linn). Siin saate nautida jalutuskäike ja imetleda vana linna arhitektuuri. Kindlasti külastage ka Kanli Kula türmi ja kloostrikompleksi, kus on mitu ilusat altarit.

Veel üks huvitav koht, mida näha, on Ratiševa kivi. See on looduslik vaatamisväärsus, mis kujutab endast suurt kivitahku, millel on kaunis vaade merele.

Lisaks saate nautida linna kaunist(randades) rannikut, mis on täis kauneid randu ja lahtisid, kus saate päikest võtta, ujuda ja sukelduda.

Lõpuks, turismist tingituna, tasub külastada Herceg Novi kohalikke restorane, toidupoodi ja turule. Siin saate proovida Montenegro rikkalikku kööki ja tutvuda rikka kultuuripärandiga.

Kokkuvõttes on Herceg Novi suurepärane koht, kus nautida rannapuhkust, arhitektuuri imetlemist ja kultuuriliste vaatamisväärsuste külastamist.

Parim aeg reisimiseks

Parim aeg Herceg Novi külastamiseks on suvi, eriti juuni, juuli ja august. Sel ajal on ilm soe ning merevesi meeldivalt jahe, mis võimaldab nautida rannapuhkust ning mere- ja veespordialasid. Lisaks on suvel palju festivalid ja kultuuriüritusi, mida külastada. Kui eelistate vaiksemat aega, siis võiksite reisida maist septembrini, mil ilm on endiselt soe, kuid turistide hulk on väiksem. Talvel on Herceg Novi samuti külastamist väärt, sest linnal on oma võlu oma rahuliku atmosfääri ja võimalusega nautida loodustalvesporti.

Loading...
logo-up icon