location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Chamyuva

Camyuva on kaunis ja rahulik kuurortlinn Türgis, mis asub Vahemere rannikul Antalya provintsis. Siin võite nautida lõõgastavat puhkust, sest kohalikud on sõbralikud ja linn on turvaline.

Camyuva rannad on liivased ja merevesi on kristallselge. Siin võib teha erinevaid veespordialasid nagu snorgeldamine, sukeldumine ja jetisõit. Peale selle on Camyuvas palju vaatamisväärsusi. Üks ihaldusväärne koht külastamiseks on Tunektepe mägi. Selle tippu saab ronida köisraudteega, kust avaneb lummav vaade linna peale. Teine huvipakkuv koht on Gelidonia tuletorn, mis asub mere kaldal ja on kujutatud ka Türgi 50-liirisel pangatähel.

Camyuvas on ka mitmeid restorane, kohvikuid ja poode, kus võib nautida kohalikku toitu ja osta käsitööd. Kui soovite osta suveniire või teha ostlemist, siis on linna lähedal ka kaubanduskeskused.

Kokkuvõttes on Camyuva suurepärane koht puhkamiseks ja lõõgastumiseks ning kogemaks Türgi ainulaadset kultuuripärandit.

Toit Chamyuva

Kui külastate Camyuva küla Türgis, siis peaksite kindlasti proovima erinevaid traditsioonilisi Türgi roogasid. Üks populaarseimaid roogasid on Adana kebab, mis on valmistatud vürtsika lambaliha või veiseliha hakklihast. Muud Türgi road, mida peaksite proovima, hõlmavad lahmacuni, lahjad lihapirukad, mida sageli serveeritakse salati ja sidruniga, ja baklava, magus kondiitritoode, mis on valmistatud võid, filotaina ja pähklitega. Samuti võite proovida pide, Türgi ekvivalenti pitsale, mida saab täita liha, köögiviljade ja juustuga. Viimaks, kui olete kohvikus, tellige kindlasti demlikohvi või Türgi teed, mis on kohalike seas amatöörid moodustavad traditsioonilist joogi.

Hämmastavad kohad Chamyuva

Kui sa Camyuvasse turistina saabud, siis on palju avastamist. Siin on mõned kohad ja tegevused, mida sa võiksid kaaluda:

1. Kemer Marina: Kemer Marina on kaunis sadam, kus on palju restorane, poode ja veski. Päeval võid nautida päikese käes lesides või jalutada moonutajaid vahtimas.

2. Tahtali mägi: Tahtalimägi on suurepärane koht jalutamiseks ja matkamiseks ning vaatepunktist pakub ka hämmastavaid vaateid. Mäe tippu saab sõita ka köisraudteega.

3. Akropol: Akropol on iidne Lycia linnus, mis on aastate jooksul hästi säilinud. Siin on palju ajaloolist pärandit, mida saab uurida ja avastada.

4. Olympos: Olympos on iidne linn, mis asub ranniku ääres. Siin on säilinud varemed nagu Apollo tempel, vana amfiteater ja isegi vana vangla. Olympos ühendab ajaloolise tausta ja kauni looduse ilu.

5. Puhkus rannas: Camyuval on palju ilusaid valge liivarannad. Sa võid nautida sooja päikest, ujuda kristallselges meres ning lõõgastuda rannabaarides.

Soovitan kindlasti ka proovida kohalikku toitu, eriti mereande ja Türgi traditsioonilist hommikusööki. Camyuva on huvitav ja ilus paik avastamiseks.

Parim aeg reisimiseks

Parim aeg Camyuva, Türgi külastamiseks on kevad ja sügis. Sel ajal on ilm soe ja meeldiv ning turistide hordid ei ole veel jõudnud saabuda. Suvel võib olla väga palav ja turistide arv võib olla üle pea ning talvel võib olla liiga külm ja rannad on suletud, kuid kui soovite teha matku ja külastada ajaloolisi paiku, siis see aeg sobib hästi. Kevad ja sügis on aga just õige aeg nautida lõõgastavat rannapuhkust ja imetleda looduse ilu ning vaikust.

Loading...
logo-up icon