location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Alanya

Alanya asub Türgi lõunarannikul ning on populaarne reisisihtkoht nii eurooplaste kui ka teiste turistide seas. Linna võib leida paljusid vaatamisväärsusi alates ajaloolisest kindlusest kuni ilusate randadeni ning kaasaegsete ostukeskusteni.

Üks peamisi atraktsioone on kindlus, mille juurde viib ajalooline lift. Kindlusest avaneb kaunis vaade linnale ja merele. Lisaks on ka linna erinevaid muuseume, nagu arheoloogia muuseum ja juudi kultuurimuuseum.

Alanya rand on hästi tuntud oma ilusa liivaranna ja kristallselge mere poolest. Seal on ka palju vaba aja veetmise võimalusi näiteks purjelauasõit ja süsta rentimine. Õhtuti muutub rannapiirkond eriti elavaks, kusjuures paljud turistid naelutavad oma pilgu kaunitele välikohvikutele.

Alanyas on ka palju erinevaid kaasaegseid ostukeskusi, kus saab leida suure valiku rõivaid, eheteid ja kohalikke käsitöötooteid. Kohalike turult võib leida ka vürtside ja hetkel kuulsa kohvi moosi.

Kas tänane ilm Alanyas on soe ja päikeseline, see on turistide jaoks ideaalne piirkond nii rannapuhkuseks kui ka ajaloohuvilistele.

Toit Alanya

Kui turistina Alanyas viibida, siis tasuks kindlasti proovida traditsioonilist Türgi kööki. Kuivatatud lihast ja köögiviljadest valmistatud kebab nimega çig köfte on üks huvitavamaid roogasid, mida võib nautida. Samuti on väga populaarne eri liiki grillitud liha, nagu kana- või lambaliha. Türgi pitsa ehk lahmacun on samuti väga tuntud roog, mida saab proovida. Magusaks ampsuks soovitaksin kindlasti proovida türgi meene nimega baklava, mis on eriti maitsev kohaliku teega. Lõunaks võib proovida ka pirukaid nimega gözleme, mis on täidetud kas juustu, köögiviljade või lihaga, või siis hummuset - kikerherne- ja seesamipastast tehtud dipikastet, mis sobib suurepäraselt leiva kõrvale.

Hämmastavad kohad Alanya

Kui olete turistina Alanyas, on kindlasti palju kohti, mida külastada ja asju, mida teha, et oma reisist maksimumi võtta. Üks peamisi vaatamisväärsusi on kindlasti Alanya loss, mis asub linna keskel ja pakub vaatemänge kaunile merele ja linnale ning on suurepärane koht päikeseloojangu nautimiseks. Samuti soovitan külastada Damlataşı koobast, mis on unikaalse struktuuriga koobas, kus on võimalik näha vanu stalaktiite ja stalagmiite, mis teevad sellest erilise koha.

Alanyas saate ka päevitada ja lõõgastuda Kleepeksi , Cleopatra või Damla randadel, mis on kõik rannapuhkuseks suurepärased kohad. Kui soovite aga midagi seikluslikumat, on Taurus mäed pakuvad suurepärast matka- ja jalutusrajad erakordsete vaadetega Alanyale. Lisaks võite külastada ka Alanya bazaari, kus pakutakse kohalikku käsitööd ja suveniire.Lõõgastava päeva lõpetamiseks minge kindlasti Cleopatra Hamamisse, kus saate nautida traditsioonilist Türgi sauna ja massaaži.

Kokkuvõttes on Alanya suurepärane koht igasuguseks puhkuseks ja pakub midagi kõigile – ajaloolisi vaatamisväärsusi, looduskauneid vaateid, kaunist rannaäärset ja palju rohkem. Kindlasti külastage Alanyat, et kogeda kõike, mida Türgi pakub.

Parim aeg reisimiseks

Alanya, Türgi on suurepärane koht, mida külastada igal aastaajal, kuid enim eelistatud aeg on suveperiood. Juuni kuni august on tavaliselt kõige soojemad kuud, mis tagab nautimise merevees ujumisest ja päikesepaistest. Septembris ja oktoobris on ilm mõnevõrra jahedam, kuid siiski väga meeldiv. Kevadel (aprill ja mai) on ilmad samuti suurepärased, kuid vesi võib olla jahedam. Talvel külastajate arv väheneb, kuna ilm võib olla muutlikum ja jahedam, kuid vähem turiste tähendab ka vähem rahvahulka, mis võib olla teatud inimeste jaoks eelis. Igasugusel aastaajal tasub kaaluda Alanya külastamist ning uurida linna ja ümbruskonda.

Loading...
logo-up icon