location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Fumba

Fumba, mis asub Tansaania Zanzibari ranniku lähedal, on ideaalne koht neile, kes otsivad rahu ja vaikust. Fumba randade lähedal asuvad luksuslikud kuurordid, kus saab nautida jahedat merevett ja vaadata päikeseloojangut. Fumbas on ka võimalus sukelduda ja avastada korallriffe, kus ujub erksavärvilisi kalu ning merekilpkonni saab talvel imetleda ranniku lähedal. Võite ka lihtsalt jalutada ja imetleda kauneid mangroove ja troopilist loodust. Fumba on tõeliselt unustamatu koht neile, kes hindavad priiskavat loodust ja soojust.

Toit Fumba

Fumba, Tanzania (Zanzibar) on suurepärane sihtkoht toiduarmastajatele. Kohalik toit on rikkalikult maitsestatud ja selle valmistamiseks kasutatakse sageli kohalikke vürtse ja maitseaineid. Kui olete Fumba saarel, peaksite kindlasti proovima Zanzibari kuulsamaid roogasid nagu Pilau - riisi ja vürtsidega valmistatud rooga, Biryani - mida valmistatakse kas kana või veiseliha ning vürtside ja riisiga, Zanzibari Pizza - omamoodi täidetud pitsat, mis on valmistatud kohalikest koostisosadest, ja samuti kohalikke mereande nagu krevetid, kalmaar ja tuunikala.

Fumba külaliskorterites saate ka nautida kohalikku toitu, mida valmistatakse värskest kohalikust toorainest ja mis on kindlasti proovimist väärt. Pidage meeles, et kohaliku toidu puhul on sageli tegemist vähe kuumemate roogadega, seega soovitame seda nautida ettevaatusega, kui pole varem teravat toitu tarbinud. Head isu!

Hämmastavad kohad Fumba

Fumba küla Zanzibari saarel on tuntud oma kaunite loodusmaastike ja troopiliste randade poolest. Ajaloo huvilistele soovitan külastada Fumba linnust, kus on väljapanek iidsetest relvadest ja tööriistadest. Kohalike käsitöömeistrite töötoad pakuvad võimalust jälgida käsitööliste oskusi ning osta endale kohalikku käsitööd. Fumba rannikul saab lõõgastuda ja nautida päikest, ka tegevused nagu sukeldumine ja snorgeldamine on ülihead. Fumba on ka koduks kuulsatele delfiinidele, kes ujuvad avamerel. Kui olete huvitatud mereelukatest, siis soovitan külastada Kigaalala Bay mereparki, kus saab ujuda koos erinevate kalade ja merekilpkonnadega. Tutvumaks kohalike kommete ja kultuuriga, on võimalus külastada kohalikke turutänavaid ja einestada traditsioonilisi roogi proovida. Fumba on täis huvitavaid vaatamisväärsusi ning pakub igale turistile midagi põnevat.

Parim aeg reisimiseks

Parim aeg Fumba külastamiseks Zanzibari saarel on kuiv hooaeg, mis kestab juunist novembrini. See aeg pakub külastajatele päikeselist ilma ja kuumust ning samal ajal vähem vihmaseid päevi. Sooja veega India ookean on sel ajal ka ideaalne ujumiseks ja sukeldumiseks. Detsember kuni mai on saare vihmaperiood, mis võib takistada reisimist ja tegevuste nautimist väljaspool. Samas, kui soovite vältida suuremat inimhulka, siis on see madalhooaeg ja sel ajal on hindadel tõenäoliselt odavamad.

Loading...
logo-up icon