location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Tansaania

Tansaania on imekaunis riik Ida-Aafrikas, kus on vapustav loodus ja rikkalik kultuur. Tansaania peamiste turismisihtkohtade hulgas on idarannikul asuv poolautonoomne saarestik Sansibar. Sansibar on kuulus oma põliste randade, elava kultuuri ja erakordse köögi poolest. Saarestikku ümbritsevad veed on koduks eksootilisele mereelustikule ja vapustavatele korallriffidele, mis muudavad selle ihaldatud snorgeldamis- ja sukeldumiskohaks. Külastajad saavad minna ekskursioonidele ajaloolisse Stone Towni, tutvuda piirkonna ajaloo ja kultuuriga. Olgu selleks siis hingematvate päikeseloojangute nautimine või kohaliku köögi proovimine – Tansaania ja Sansibar pakuvad ainulaadset ja unustamatut kogemust igale reisijale.

Toit Tansaania

Turist, kes külastab Tansaaniat ja Sansibari, peab kindlasti tutvuma kohaliku toidukultuuriga. Siinne köök on segu Aafrika, India ja Araabia maitsetest ning pakub seega tõeliselt ainulaadset kulinaarset kogemust.

Üks Sansibari kuulsamaid roogasid on Zanzibari Mix, mis koosneb mitmest toidust, sh Pilau riis, salat, läätsed, grill-liha ja köögiviljad. Seda rooga saab proovida Forodhani ööturul, mis on tuntud oma tänavatoiduga.

Teine populaarne roog on ugali, mis on teatud tüüpi maisijahupuder, mida tavaliselt serveeritakse liha, kala või köögiviljadega. See on Ida-Aafrika põhitoit ja sarnaneb mannapudrule.

Kui olete mereandide armastaja, siis Sansibar on teie jaoks õige koht. Saarel pakutakse erinevaid mereande, sealhulgas grillitud homaar, krevetid, kaheksajalad ja grillkala. Neid roogasid saab proovida Stone Towni kuulsal kalaturul.

Taimetoitlastele on valikus näiteks shakshuka, tomatitest, parikatest ja munadest valmistatud Lähis-Ida roog. Seda saab proovida näiteks Stone Townis asuvas Zanzibari kohvikus.

Lõpuks ärge unustage proovida värskendavat suhkruroomahla, mis on Sansibaril populaarne jook. Suhkruroo purustamisel eraldatakse mahl, mis segatakse seejärel laimiga ja serveeritakse jääga.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Tansaania toidukultuur on segu erinevatest kultuuridest ja igaühele leidub midagi. Seega, kui olete toiduarmastaga, proovige Sansibari külastades kindlasti ülalnimetatud roogasid.

Hämmastavad kohad Tansaania

Tansaania, eriti Sansibar, on sihtkoht, mis on täis looduslikku ilu, kultuurilist rikkust ja ajaloolist tähtsust. Alustuseks: Sansibari Stone Town oma kitsaste alleede ja keeruka arhitektuuriga on UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud oma põnevate vaatamisväärsustega nagu Imede Maja, kindlus ja apteegihoone. Vürtsisaarel peab kindlasti tegema ka ringkäigu vürtsiistandustes ja avastama nelgi, kaneeli, vanilli ja teiste maitseainete päritolu.

Rannasõpradele on Sansibaril midagi vapustavat pakkuda. Alates Nungwi ranna türkiissinistest vetest kuni Jambiani ranna korallidega ääristatud kallasteni leiate kindlasti oma eelistustele vastava koha. Veelgi enam, loomaarmastajatele on Jozani metsakaitseala ideaalne koht koolobusahvide, galaagolaste ja mitmesuguste lindude vaatlemiseks.

Et sukelduda sügavamale Tansaania kultuuri, on kohustuslik külastada Mtoni palee varemeid, Beit El-Saheli ja Sansibari liblikakeskust. Võite broneerida suahiili kokandusklassi, võtta traditsioonilisi tantsu tunde või külastada Darajani turgu, kus saab müüjatega kaubelda ja tänavatoitu maitsta.

Kirsiks tordil oleks Kilimanjaro mäe ja Ngorongoro looduskaitseala külastamine, kus saate olla tunnistajaks Tansaania vapustavale elusloodusele. Suurest viisikust kuni sebrate, kaelkirjakute ja gnuudeni – maalilised jahid ja safarid on unustamatu viis Tansaania loodusimede kogemiseks.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Tansaania ja Sansibar on imeline kultuuri, looduse, ajaloo ja seikluste keskus. Randadest metsloomadeni, ajaloost kultuurini – igaühele leidub midagi.

Parim aeg reisimiseks

Sansibar on jalustrabav sihtkoht, mis meelitab turiste üle kogu maailma. Ida-Aafrikas asuv Tansaania on õnnistatud sooja ilma, vapustavate randade ja uskumatu loodusega. Siiski on oluline teada parimat aega Tansaania ja Sansibari külastamiseks, et nautida kõike, mida sellel kaunil riigil on pakkuda.

Parim aeg Tansaania külastamiseks on juunist oktoobrini kuival hooajal. Sellel perioodil saab nautida päikesepaistelisi päevi ja meeldivat temperatuuri. Kuiv hooaeg tähendab ka seda, et elusloodust on lihtsam märgata, kuna loomad kogunevad veeallikate ümber. Periood sobib suurepäraselt rannasõpradele, kuna vesi on selge ja ideaalne ujumiseks.

Neile, kes soovivad olla tunnistajaks kuulsale Serengeti gnuude rändele, on parim aeg külastamiseks detsembrist juulini. Sel perioodil liiguvad gnuud vett otsima, mis annabki võimaluse seda vaatemängu pealt näha.

Kuigi kuiv hooaeg on külastamiseks parim, on ka niiskel hooajal (märtsist maini) oma ilu. Vihmametsad muutuvad lopsakaks roheliseks maastikuks ja näiteks linnuvaatlus on siis suurepärane. Mõned tegevused võivad aga märja ilma tõttu olla piiratud.

Kokkuvõtteks võib öelda, et parim aeg Tansaania ja Sansibari külastamiseks on kuiv hooaeg. See periood pakub turistidele võimalust kogeda huvitavat elusloodust ja suurepäraseid randu. Olenemata sellest, kas olete safari-entusiast või rannasõber, ei saa Tansaania teid oma loodusliku iluga kuidagi külmaks jätta.

Loading...
logo-up icon