location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Galle

Galle on Lõuna-Sri Lanka kaunis linn, mis on täis kultuuripärandit ning ilusat arhitektuuri. Linna ajalugu ulatub sajandite taha ning see peegeldub ka selle vanalinnas, mille UNESCO on kuulutanud maailmapärandiks. Galle vanalinn on täis kitsaid tänavaid, suuri kindluseid ja muid ajaloolisi vaatamisväärsusi. Vanalinnas jalutades võib imetleda hollandi koloniaalstiilis maju, vaadata peale kindluse seintelt ookeanile ning külastada ka linnaametniku aeda.

Lisaks ajaloole pakub Galle ka vahvat rannaäärset atmosfääri. Kuna linn asub ookeani kaldal, on siin võimalus nautida päikesepaistet, laineid ja rannamõnusid. Paljud turistid võtavadki just sellel põhjusel suuna Gallee.

Galle on tuntud ka oma kaunite käsitööde poolest. Nii võib linnas kohata mitmeid käsitöömaiseid poode, kus müüakse kohalikke käsitöötooteid. Ka linna tänavatel on müügil erinevaid ilusaid käsitöötooteid.

Kokkuvõttes on Galle kindlasti üks Sri Lanka kõige võrratumaid paiku, mida külastada. Tema omapärane ajalugu, ilus arhitektuur, kaunid rannad ning käsitöötooted teevad selle linnaga tutvumise kindlasti unustamatuks.

Toit Galle

Galle, Sri Lanka on tuntud oma tervisliku ja vürtsika köögi poolest ning turistina kindlasti tasub proovida kohalikke maitseid. Üks kuulsamaid Sri Lanka toite on curry, mis on valmistatud võimsate vürtside ja erinevate köögiviljade või lihaga. Kindlasti tasub proovida ka Kottu Roti, mis on riisijahust valmistatud valge leib, mida segatakse vürtside ja liha või köögiviljadega. Lisaks on populaarne Snack kottu, mis on täidetud juustu, liha ja köögiviljadega, pakitud kõvaks jaotavaks kookiks.

Jookidest on kohalik tee kindlasti populaarne valik, kusjuures must tee on palju populaarsem kui roheline tee. Lisaks on palju mahlad ja frappe, mis on valmistatud kohalikust puuviljast ja annavad suurepärase värskendava joogi. Kõikide nende maitsete proovimine on kindlasti taaskord unikaalne kogemus Sri Lanka kultuuri proovimiseks.

Hämmastavad kohad Galle

Galle on üks Sri Lanka kuulsamaid linnu, kus on palju turismiatraktsioone. Külastajad peaksid kindlasti minema Galle kindlusse, mis on suur ajalooline ehitis, mis pärineb Hollandi koloniaalajast. Kindluse muuseum, mis asub seal, annab suurepärase ülevaate ala ajaloost. Galle linnus on ka kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Teine populaarne turismiatraktsioon Galle'is on Galle rahvusvaheline staadion, mis on üks Sri Lanka kuulsamaid kriketistaadione. Külastajad saavad siin kriketimatše vaadata ja sellel spordialal osaleda.

Lisaks sellele on Galle Fort lähedal ka mõned ilusad rannad. Nagu Unawatuna rand, Mis on kuulus oma valge peene liivaga ja selge sinise mereveega. Veidi kaugemal on Dalawella rand, kus külastajad saavad heita pilgu rikkaliku mereeluga korallriffidele.

Lisaks ajaloolistele ja looduslikele atraktsioonidele on Galle tuntud ka oma elavate turgude poolest, nagu näiteks Galle' turu ring ja Galle' kala turg. Külastajad saavad siin kohalikke toite proovida ja kohaliku kultuuriga tutvuda.

Kokkuvõtlikult, Galle'is on palju turismiatraktsioone, mis sobivad igale maitsele. Ajaloolised kindlustused, looduslikud rannad, elavad turud - need on vaid mõned näited sellest, mida turistid siin näha saavad.

Parim aeg reisimiseks

Parim aeg Galle, Sri Lanka külastamiseks on detsembrist aprillini. Sel ajal on ilm kuiv ja päikeseline ning temperatuur on mõnusalt soe, ulatudes keskmiselt 27-29 kraadini. Galle on ajalooline linn, mis on tuntud oma kindluse ja ranniku poolest ning see on suurepärane koht lõõgastumiseks ja ajaloo ning kultuuri tundmaõppimiseks. Samuti on võimalik külastada erinevaid restorane, kohvikuid ja poode, mis pakuvad autentset Sri Lanka kööki ja käsitööd. Vaatamata sellele, et Galle on populaarne turismisihtkoht, on detsemberist aprillini turistihooaeg just lõppenud, seega on tänavad ja rannad palju rahulikumad. Seega, kui soovite külastada Gallet, soovitame seda teha detsembrist aprillini, kui ilm on hea ja inimesi on vähem.

Loading...
logo-up icon