location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Larnaca

Larnaca, Cyprus on kaunis rannikuäärne linn, mis on üks kõige populaarsemaid turismisihtkohti Kreekas. Siin saab nautida nii päikese, mere, kui ka kõige maitsvama kohaliku toidu kombinatsiooni.

Larnaca oma imekaunist liivarannast ja kristallselgest veest on ideaalne koht päevitamiseks ja lõõgastumiseks. Siin saab ka ujuda, snorgeldada, sukelduda või lihtsalt mõnuleda rannatoolis.

Lisaks sellele on Larnacas rikkalik ajalugu, mis võimaldab külastajatel tutvuda Kreeka ja Vahemeremaade ajalooga. Näiteks võib külastada uut arheoloogiamuuseumi, mis asub kesklinnas või ühte kõige pühamat kohta Küprosel - Hala Sultan Tekke. Samuti on siin mitmeid vanu kirikuid, mida võib külastada ja imetleda.

Larnaca on ka hubi mitmete kohvikute, restoranide ja ööklubide jaoks, mis sobivad ideaalselt ööelu nautimiseks. Kreekapärased toidud on siin eriti maitsvad ning võib leida palju erinevaid restorane, mis pakuvad nii mereande, kohalikke erialasid kui ka rahvusvahelist kööki.

Kokkuvõttes on Larnaca suurepärane valik, kui soovite nautida sooja kliimat, merd, päikest ja ajaloo- ning kultuuripärandit.

Toit Larnaca

Larnaca, Cyprus on tuntud oma rikkaliku kreekapärase köögi poolest, kus on tugevalt mõjutatud Vahemere toitudelt. Kohalikud söögid hõlmavad maitsekat baklava-tüüpi magustoitu nimega loukoumades, halloumi juustu (mida saab kergeks roogaks friteerida), ökologilisi oliive, hummust ja tabouleh salatit, mis on valmistatud värsketest köögiviljadest ja peenestatud petersellist. Kui soovite proovida midagi rohkem traditsioonilisemat, siis soovitame kindlasti proovida Kleftiko lihatoitu, mis on pikkadeks tundideks ahjus küpsetatud lambaliha ja köögiviljade segu. Samuti on väga populaarne valik meze, mis on mitmete erinevate väikeste roogade kogumik ja võib sisaldada nii praetud kalu kui ka värsket saia. Ja loomulikult ei tohiks unustada värsketest apelsinidest valmistatud mahla, mida on saadaval kõikjal linna erinevates puuviljamüügi kohtades.

Hämmastavad kohad Larnaca

Larnaca on ilus linn Cyprusel, mida on palju avastada. Siin on mõned kohad, mida tasub külastada turistina. Esiteks, võite minna Larnaca turule, mis pakub erinevaid toidukaupu, riideid ja käsitööd. Seal on ka mereäärne promenaad, mis on ideaalne jalutamiseks ja mereõhust nautimiseks. Teine koht, mida tasub külastada, on Larnaca järve, mis on looduskaitseala. Siin on palju erinevaid linde, mida saab vaadata, sealhulgas flamingod ja partide ja hanede liike. Kolmandaks soovitaksin külastada Hala Sultan Tekke mošeed, mis on suur islamikompleks, millel on islami ajalugu. Siin saate harrastada usklikkust ja tutvuda islami kultuuriga. Neljandaks soovitaksin külastada Saint Lazarus'i kloostri kirikut, mis on ehitatud 9. sajandil ja on Cyprusel oluline ajalooline mälestis. Kirik on kaunistatud freskodega ja siin asub ka Pühaku Lazaruse haud. See on suurepärane koht, kus tutvuda Cyprus ajalooga. Viimaseks, kuid mitte vähemtähtsaks soovitaksin külastada Finikoudes Beachi, mis on linna kõige populaarsem rand. Siin saate puhata, päikese käes viibida ning ujuda selges vees ja nautida Cyprusel uhket rannikuala.

Parim aeg reisimiseks

Parim aeg Larnaca, Cyprus külastamiseks on kevad ja sügis. Kevadel (aprillist juunini) on temperatuurid soojad, kuid mitte liiga kuumad ning troopilised tormid ei ole veel saabunud. Sügiskuud (septembrist novembrini) on samuti soojad ja päikeselised, kuid turismihooaeg on juba lõppemas ning hinnad langevad. Suvel võib temperatuur tõusta üle 30 kraadi ja turistide hulk võib olla suur, seega tasub Larnacat külastada hooajavälisel ajal. Talv on külm ja vihmahoogudega, seega pole see parim aeg päikese ja ranna nautimiseks.

Loading...
logo-up icon