location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Ayia Napa

Ayia Napa on imeilus linn Cyprusel, mis on tuntud oma randade ja ööelu poolest. Need, kes otsivad suurepärast pidutsemist ja ööelu, peaksid kindlasti külastama kesklinna, mis on täis baare ja diskoteeke. Linnal on ka suurepärased rannad, nagu näiteks Nissi rand, mis on üks populaarsemaid randu Cyprusel. Rand pakub mitmeid veespordialasid, sealhulgas jetisõitu ja veepallimänge. Lisaks sellele on Ayia Napal ka mitmeid ajaloolisi vaatamisväärsusi, nagu Ayia Napa klooster, mis on ehitatud 16. sajandil. Kui soovite veeta puhkuse päikese, ranna ja lõõgastuse saatel, siis Ayia Napa on kindel valik.

Toit Ayia Napa

Ayia Napa on suurepärane koht, kus süüa kohalikke Kreeka ja Vahemere toite. Kreekapärased kalatoidud on kindlasti proovimist väärt. Üks kuulsamaid roogasid on suflaki - grillitud lihatükid, mis on serveeritud pita leiva või salatiga. Samuti tasub proovida kreeka salatit, taramosalata't (kalasalat) ja tzatzikat (kurgi ja jogurti dippi). Kohaliku mereandi hulka kuuluvad ka molluskid ja krevetid. Lisaks tasub proovida kohalikku veini ja ouzo't - aniseseitsmet.

Ayia Napa piirkonnas on ka palju rahvusvahelisi restoraneid, pakkudes toite nagu pastad, pitsad, burgerid ja sushi. Kuid kohalikud toidud on kindlasti midagi, mida tasub proovida.

Hämmastavad kohad Ayia Napa

Ayia Napa on Küprose populaarsemaid turismisihtkohti, mis pakub midagi igale vanusegrupile. Siin on mõned kohad, mida turistina Ayia Napal külastada:

1. Nissi Beach - imeline liivarand, mida külastavad nii kohalikud kui ka turistid üle kogu maailma. Siin saate päevitada, ujuda kristallselges vees, sukelduda ja proovida mitmesuguseid veespordialasid.

2. Ayia Napa klooster - iidne klooster, mis pärineb 14. sajandist. See on tõeline vaatamisväärsus ajaloohuvilistele ning sellel on ilusad aiad ja mõned maalilised vaated.

3. Veneetsia sadam - populaarne turismipiirkond, mis on täis kaubanduskioskeid, restorane ja baare.

4. Ayia Napa mereakvaarium - suurepärane koht nii lastele kui ka täiskasvanutele. Siin saate näha mereelu kõige mitmekesisemaid liike, tulge kindlasti vaatama kala söötmistundi!

5. Cape Greco rahvuspark - kaunis ja kaitstud piirkond, kus saate matkata, jalgrattaga sõita, ujuda ja imetleda kauneid vaateid. Kindlasti külastage Konnosi rand, mis on väga lähedal.

Need on vaid mõned Ayia Napa vaatamisväärsused, kuid siin on palju muudki, sealhulgas ööelu ja maitsed. Enjoy!

Parim aeg reisimiseks

Ayia Napa, Küprose populaarne kuurortlinn, pakub külastajatele võimalust nautida päikeselist rannapuhkust, kogeda pulbitsevat ööelu ning avastada saare rikkalikku kultuuripärandit.

Suvekuud juunist septembrini on parim aeg Ayia Napas külastamiseks, kuna sel ajal on kõige soojem ilm ning merevesi on meeldivalt soe. Suvehooajal toimuvad ka linna kuulsad muusikafestivalid ning peod, mis meelitavad kohale palju noori ja pidutsejaid.

Kui aga eelistate rahulikumat puhkust ning soodsamat hindade perioodi, siis võiksite kaaluda Ayia Napa külastamist väljaspool kõrgperioodi, näiteks mais või oktoobris. Sel ajal on ilm endiselt soe ja päikeseline ning külastate rannikulisi vaatamisväärsusi ilma suurte rahvamassideta.

Kokkuvõttes on Ayia Napa igal aastaajal külastamist väärt ning iga külaline leiab siit endale midagi meelepärast, olgu see siis rannamõnud, ööelu või kultuuriline avastusretk.

Loading...
logo-up icon