location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Tuneesia

Tunisia on üks Lõuna-Euroopa ja Põhja-Aafrika piirkonna kõige populaarsemaid reisisihtkohti. See riik on tuntud oma erakordse kultuuri, ajaloo ja arhitektuuri poolest, mis on põimunud araabia, berberi ja euroopa mõjudest.

Tunisia rohkem tuntud rannikutega piirkondade nagu Sousse, Monastir, Hammamet ja Djerba, kus külastajad saavad nautida päikeselist rannailma ja kristallselget merd. Kuid riigis on ka palju ajaloolisi vaatamisväärsusi, nagu Karthago linn, mis oli kord Vana-Rooma riigi üks suuremaid ja olulisemaid linnu.

Lisaks on palju düünide ja kõrbeteleidujaid, kes külastavad Sahara kõrbe koos Beduiini juhitud ratsamatkadega kaamelitega. Kui soovite nautida kaasaegset linnakultuuri, siis külastage pealinna Tunisiat, kus leiate arvukalt poode, restorane ja ööklubisid.

Üksikasjalikult külastades ei pea te Tunisias midagi hirmutama: tunislastel on külalislahkus, enamus rahvast räägib vähemalt ühte võõrkeelt (tavaliselt prantsuse keelt). Tunis ja Sousse on ka kiirelt arenevad turistide kohad ning seal on palju rajatisi, mis soodustavad turiste. Samas on soovitatav uurida maakohti ja nautida tõelist Tuneesiat, mis võib olla võib-olla lihtsam, kui arvate.

Toit Tuneesia

Tunisias külastades peaksite kindlasti proovima nende traditsioonilisi toite nagu couscous, brik ja tajine. Couscous on spetsiaalne pasta, mida serveeritakse tavaliselt linna- või lambalihaga. Brik on samuti traditsiooniline roog, mille sees on muna, liha, juust jne. ning see on pakendatud krõbedasse taigentükki. Tajine on liharoog, mis on hautatud savikaussis erinevate köögiviljade ja vürtsidega ning serveeritakse tavaliselt riisi või leiva kõrvale. Tunisias võite proovida ka paljusid erinevaid mereande, nagu näiteks kalakotlette ja grillitud mereande. Veenduge, et prooviksite ka nende traditsioonilisi magustoite, nagu seljaaju kondiirirosinad ja selloum, mis on kuivatatud puuviljade segu koos mesi ja pähklitega. Bon appétit!

Hämmastavad kohad Tuneesia

Tunisia on riik, mis on täis erinevaid maailmakultuure ja ajaloolisi vaatamisväärsusi. Kui otsite püha kohti, siis peaks kindlasti külastama Kairouani linna, mis on islami usu üks kõige olulisemaid keskusi. Seal asub UNESCO maailmapärandi nimekirjas olev Suur Mošeek, mille ehitamine algas juba Abbasidide kalifaadi ajal 670. aastal.

Kui soovite aga tunda elamusi iidse Rooma ajast, siis peaks külastama Carthagot ning selle kohta saab rohkem teavet Punicas ja Carthagos asuvates muuseumides. Samuti saab külastada Sbeitla, Dougga ning El-Djem'i amfiteatrit, kus saab tunda end nagu gladiaator.

Lähis-Ida kulinaariasõpradele on Tunisias uskumatult suur valik roogasid, alustades pitsast, Harissa (vürtsikast pastast) ja shakshoukast. Lisaks võite nautida niisama rannapuhkust, külastada kuulsaid turulehvikuid või suusatada Saharal.

Tunisia kultuur ja vaatamisväärsused on ainulaadsed, seega peaks saatma seal toreda kultuuririkkaga ajaveetmise.

Parim aeg reisimiseks

Tunisia külastamiseks on parim aeg kevad ja sügis, kuna siis on temperatuurid mõõdukamad ja rahvahulgad väiksemad. Talvel võivad olla jahedad päevad ja ööd ning rannahooaeg ei ole veel alanud. Suvel on kuum ja niiske ning kõrghooaeg, mis tähendab ka kõrgemaid hindu ja rahvarohkust turismiobjektides. Seega soovitame külastada Tunisiat kevadel või sügisel, kui kliima on meeldivam ja teie külastus muutub rahulikumaks ja taskusõbralikumaks.

Loading...
logo-up icon