Air Balloon

Reise ei leitud Rootsi.

Kahjuks, valitud sihtkohta reisid puuduvad, kuid valikus on palju sarnaseid sihtkohti :)

Reisi otsing

Rootsi

Sweden on üks Põhjamaade pärlitest, kus on palju avastamisväärset. Rootsi pealinn Stockholm on kindlasti üks kõige kaunimaid linnu maailmas – selle ajalooline vanalinn, kus jalutades võib kohata ka kuningakoja esindajaid, on lihtsalt võluv. Lisaks on Stockholmi muuseumid, kunstigaleriid ning kaasaegne disain väärt külastamist. Aga sügavamale Rootsi maale minnes saab avastada palju looduskauneid paiku – Alpid, Göta kanal, suurejoonelised metsad, rohelised heinamaad ja rannikulinnad pakuvad rohkelt võimalusi aktiivseks puhkuseks ja looduse nautimiseks. Ja muidugi ei tohi unustada Rootsi toidukultuuri – sealse lihapallide, kalasuppide, mereandide ja magustoitude maitse on midagi, mida kindlasti tuleks kogeda. Ühesõnaga, Rootsi on kaunis, põnev ja mitmekülgne reisisihtkoht.

Toit Rootsi

Sweden on tuntud oma suurepäraste mereandide poolest. Seega, kui olete mereandide fänn, siis proovige kindlasti Rootsi mereande. Saate nautida värsket kalmaari, krevette, rannakarpe ning ookeanipõhja- ja mageveekalasid. Samuti on Rootsi tuntud oma lihapallide poolest – need on lihast valmistatud pallikesed, mis on serveeritud koos kartulipüree ning kastmega. Kindlasti proovige ka Rootsi kuulsat avokaadosalatit, mida serveeritakse koos röstsaiaga. Kui soovite midagi magusat, siis proovige Rootsi kaneelisaiakesi. Need saiad on tuntud oma mõnusa kaneelise maitse poolest. Rootsis on ka palju kohvikuid, kus saate nautida mõnusat kohvi ning kohalikke maiustusi.

Hämmastavad kohad Rootsi

Kui oled turist ja plaanid külastada Rootsit, siis on palju kohti, mida võiksid näha ja kogeda. Stockholm, Rootsi pealinn, on kindlasti üks neist kohtadest, kus tasub aega veeta. Seal on mitmeid vaatamisväärsusi, nagu näiteks kuningaloss, raekoda, Storkyrkan'i katedraal ja mitmed muuseumid, sealhulgas kunstimuuseumid. Stockholm on ka tuntud oma kaunite parkide poolest, nagu näiteks Djurgården ja Kungsträdgårdeni park.

Teistesse Rootsi piirkondadesse reisides tuleks kindlasti külastada ka Göteborgi, Rootsi teist suurimat linna. Seal on palju huvitavaid kohti, nagu näiteks Lisebergi lõbustuspark ja Gothenburgi kunstimuuseum.

Rootsi loodus on samuti kaunis ja tasub reisimiseks. Rootsis on palju suuri metsi ja järvi, mis pakuvad palju võimalusi matkamiseks ja looduses seiklemiseks. Näiteks on Rootsi kõige suurem järv Vänern ja Kungsledeni matkarada, mis kulgeb läbi fjellide.

Kokkuvõttes on Rootsi täis turistide jaoks palju erinevaid kohti, mida vaadata ja kogeda - alates maalilistest linnadest kuni looduslike kohtadeni ja mitmesuguste huvitavate muuseumideni.

Parim aeg reisimiseks

Sweden on suurepärane koht külastamiseks igal aastaajal ja sellel maal on midagi pakkuda igaühele. Kui soovite nautida päikeselist ilma ja väljas tegutsemist, siis suvi on parim aeg Swedeni külastamiseks. Suvel on palju võimalusi matkamiseks, jalgrattasõiduks, ujumiseks ja päevitamiseks. Lisaks on paljud parkid ja aiad täis ilusaid lilli ja rohelust.

Talv aga pakub turistidele erinevat võlu - talvepühade ajal on paljud linnad ja külad kaunilt kaunistatud valgustite ja jõuluturuga ning saab võtta osa erinevatest talvel spordiüritustest. Lumine talv loob ka suurepärase võimaluse suusatamiseks, kelgutamiseks ja lumelauasõiduks.

Kui aga eelistate veidi vaiksemat aega, mille jooksul ka vähe turiste liigub, siis soovitame reisida kevadel või sügisel. Need aastaajad pakuvad rikkalikku ja erksat värvi, kui puud ja rannikuala muutub lehtedest kaunilt värviliseks või kuldkollaseks. Sügisel saab nautida ka mitmeid korrapäraseid üritusi, näiteks erinevaid kinofestivalersid ja kunstinäitused.

Kokkuvõttes on Sweden igal aastaajal ilus koht, et uurida ja uurida oma ilu. Valige oma reisi plaani koostamisel see aeg, mis teid kõige rohkem huvitab.

Loading...
logo-up icon