location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Maldiivid

Maldives on tuntud kui eksootiline paradiislike randade sihtkoht, mis paikneb India ookeani lõunaosas. Saared, kus enamik hotelle ja kuurorte asuvad, on tuntud oma liivarandade, kristallselge mere, palmipuude ning troopiliste taimede ja loomastiku poolest. Maldives on ideaalne koht veespordi harrastajatele, kus tegevusi saab leida nii sügavamate sukeldumisretkede, purjelauaga surfamise ja lõbusõitude kui ka rahulikumate veetegevuste, nagu kaljude vaatlemise ja kalastamise seast. Kohalikud inimesed on sõbralikud ja külalislahked, kuid rahu ja vaikust otsivad reisijad peaksid teadma, et Maldives ei pruugi olla alati selline. Pealinn Male on eklektiline asukoht, kus saate kogeda kohalikku elu ja proovida kohalikku kööki. Maldives on kindlasti unustamatu sihtkoht meeldejäävaks puhkuseks.

Toit Maldiivid

Maldives on tuntud oma troopilise kliima, valge liivaranna ja kristallselge merevee poolest. Kuid Maldives on ka huvitav sihtkoht gurmaanidele. Saartel valmistatakse erinevaid mereande, kookospähklit ja riisi, mis moodustavad maldivi köögi alustala.

Kui Maldivesse külastate, on kohustuslik proovida kohalikku rooga "mas riha", mis on valmistatud kookospähkliga hautatud kala ja riisiga. Teine traditsiooniline roog on "huni roshi", mis on paks ja ümmargune leib, mis on täidetud kookospiimaga ja vürtsidega. Mereandidest on populaarsed kalmaari, krabid, krevetid ja pannil praetud valged kalad.

Kui olete magusasõber, ärge unustage proovida kohalikke maiustusi nagu "bambukeyo", mille valmistamisel kasutatakse kookospähkli, pruunikat suhkrut ja riisi. Samuti on populaarne magustoit "foni boakiba", mis on pirukasarnane magustoit kookospiimaga.

Kindlasti leiate Maldivesest päritolu toitumise, mis sobib igale maitsele.

Hämmastavad kohad Maldiivid

Maldives on küllaltki väike saareriik, kuid seal on palju erinevaid tegevusi ja vaatamisväärsusi, mida turistid saavad nautida.

Üks kõige populaarsemaid asju on kindlasti rannapuhkus, sest Maldives on tuntud oma kaunite rannade ja erakordselt selge merevee poolest. Saare piirkonnad on täis võimalusi nautida päikesepaistet, liivarandu ja veealuseid seiklusi, nagu snorgeldamine ja sukeldumine. Snorgeldamis- või sukeldumistunnid annavad turistidele võimaluse näha ilusat korallrahnu ja erinevaid mereelukaid nagu värvilised kalad, haide ja kilpkonnad.

Kui soovite kogeda Maldivese kultuuri, siis tasuks külastada kohalikke külasid ja muuseume. Turistid saavad külastada ajaloolisi kohti, nagu Maldives ajaloolised mosaiigid, mis on vanimad islamihooned kogu saarestikus. Maldives muuseumis on võimalik näha kohalikku kultuuri ja ajalugu, kus on välja pandud vanad kalapüügiriistad, traditsioonilised käsitööd ja muud esemed.

Kui soovite proovida kohalikku toitu, tasub proovida erinevaid Maldivesse kööki kuuluvaid roogasid. Kuna Maldives on saareriik, on mereandide söömine väga populaarne ja levinud. Kui olete aga lihasõber, siis proovige randhi, traditsioonilist pulbervorsti valmistatud lambasest. Samuti on palju erinevaid söögikohti, mis pakuvad rahvusvahelist toitu.

Lisaks nendele tegevustele pakuvad Maldives udumägesid, saarerännakuid, kajakisõitu ja palju muud. Ühesõnaga on Maldives suurepärane koht, kus veeta lõõgastav ja seikluslik puhkus.

Parim aeg reisimiseks

Parim aeg Maldives külastamiseks on detsember kuni märts, kui on kuiv hooaeg ning temperatuurid on kõige meeldivamad (keskmiselt 28-30°C). Veebruaris ja märtsis on ka vee selgus parim, mis muudab sukeldumise ja snorgeldamise eriti nauditavaks. Suvi (aprill kuni november) on vihmane hooaeg, kuid see annab võimaluse nautida madalamaid hindu ja suuremat privaatsust rannas ning meres. Kui otsite rahvarohkeid ööklubisid ja suurt pidutsemist, siis tasuks külastada Maldives saari jaanuaris, mil toimub kuulus "Sound of a Nation" muusikafestival. Kokkuvõtvalt, sõltumata millal Maldives külastate, ilusad rannad ja kristallselge meri on teile igal ajal avatud.

Loading...
logo-up icon