Air Balloon

Reise ei leitud Taani.

Kahjuks, valitud sihtkohta reisid puuduvad, kuid valikus on palju sarnaseid sihtkohti :)

Reisi otsing

Taani

Denmark on euroopalik riik Skandinaavias, mis asub Euroopa mandri lääneosas. Ta on tuntud oma rikkaliku ajaloo, kõrgetasemelise haridussüsteemi, hea tervishoiu, suure sotsiaalse- ja majandusliku õigluse ning riikliku heaolu poolest. Riigi suurim linn on Kopenhaagen, mis on ka üks maailma kõige jätkusuutlikumaid linnu. Ta on tuntud oma kaunite rannikuäärsete maastike, maailmatasemel arhitektuuri ja kultuuri ning maitseka köögi poolest. Eesti ja Taani vahelised suhted on läbi ajaloo olnud head ning ka tänapäeval on meie riikide vahel tugev koostöö.

Toit Taani

Kui olete turist Denmarkis, soovitan proovida nende traditsioonilisi roogasid nagu Smørrebrød (leivatükid koos kalaga, liha, juurviljade ja juustuga), Frikadeller (sealiha hakklihakotletid), Æbleflæsk (sealiha ja õunakaste), Stegt flæsk (praetud sealiha), Kartoffelmad (kartulipannkoogid) ja Røget laks (suitsetatud lõhe).

Samuti peaksite proovima neid maitsvaid kohalikke maiustusi: Kanelhorn (kaneeli sarved), hindbærsnitter (vaarikahõbedad), tebirkes (mooniseemne kohupiimane võileibu) ja flødeboller (vahukomm).

Lõpuks ei ole Denmark tuntud oma veinitegemise poolest, kuid neil on palju õllesid, mis on saadaval üle kogu riigi ja mida peetakse mõneks maailma kõige maitsvamaks õlleks. Niisiis, kui olete õllesõber, proovige kindlasti erinevaid kohalikke õllesid.

Hämmastavad kohad Taani

Kui olete turistina Taanis, on palju kohti, mida võiksite külastada. Siin on mõned soovitused:

1. Kopenhaagen - Taani pealinn on täis ajalugu, kultuuri ja arhitektuuri. Külastage Amalienborgi paleed, merineitsi kuju ja Nyhavni sadamat.

2. Legoland - see lõbustuspark Billundi linnas on ideaalne koht peredele. See on täis Lego teemalisi vaatamisväärsusi ja atraktsioone.

3. Roskilde katedraal - Roskilde vanalinn on täis ajalugu ja kuulsusrikkaid ehitisi, sealhulgas UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv katedraal.

4. Randersi vihmamets - avastage imelisi vihmametsi ja troopilisi loomi külastades Taani ainukest vihmametsa.

5. Aarhus - Taani suuruselt teine linn on täis ajalugu, kunsti ja kultuuri. Vaadake ARoS Aarhusi kunstimuuseumi, Katariina kirikut ja Den Gamle Byi elavat ajaloomuuseumi.

6. Bornholm - Taani lähedal asuv Bornholmi saar on täis ilusaid randu, kalurikülasid ja ajaloolisi vaatamisväärsusi.

7. Frederiksborgi loss - see suurejooneline renessanssloss asub Hillerødis ja on täis kunsti ja ajalugu.

Need on vaid mõned paljudest paikadel, mida Taanis turistina näha tasub. Ole valmis avastama Taani rikkalikku ajalugu, imelisi looduskauneid kohti ja maailmakuulsat kultuuri.

Parim aeg reisimiseks

Parim aeg külastamiseks on suvi, eriti juuni ja august. Sel ajal on ilm soe ja päevad on pikad ning palju turismiobjekte ja vaatamisväärsusi on avatud. Lisaks korraldatakse sel ajal palju väljasündmusi ja festivale, mis teevad külastamise veelgi nauditavamaks. Sügis ja kevad on samuti hea aeg külastamiseks, kuna turismihooaeg pole veel alguse saanud või juba lõppenud ning hotellid ja lennupiletid on tavalisest odavamad. Talvel võib olla aga palju külma ja pimedust, nii et see pole tavaliselt parim aeg külastamiseks.

Loading...
logo-up icon